HAKKIMIZDA

Netaş sosyal tesislerinde çalışmalarını sürdüren Netaş Tiyatro Topluluğu, 2005 yılında şirketteki genç mühendisler tarafından kurulmuştur. Aynı firmada çalışan, kendileri gibi, tarihçesi itibariyle de çok genç ve dinamik bir ekiptir. Tiyatroya duydukları kişisel ilgilerinin ve aynı şirket altında ekip olarak farklı başarılara da imza atılabileceği fikrinin biraraya getirmiş olduğu, kapısı, gönüllü tüm çalışanlarına açık bir gruptur.

Netaş Tiyatro Topluluğu herhangi bir kar amacı gütmeyen, tiyatroyu keyif aldığı için yapan ancak seyircisine de düşündürürken keyif vermeyi amaçlayan bir topluluktur. Ardında bıraktığı her sezonu, daha da büyüyen bir kadro ile, tiyatroyu izleyicilerine daha çok özendirerek kapatan topluluğun takdir kazanmasındaki en büyük etken tamamen amatör bir ekip ve ruhla, profesyonel biçimde oyunlar sergilemeyi hedeflemiş ve bunu başarabilmiş olmasıdır. Ekibimizi her sezon daha iyiyi yapmak konusunda şevklendiren ise ekipten beklentisini her geçen oyunda bir çıta daha yükselten esaslı izleyicisi olmuştur. Büyüyen izleyici beğeni ve ilgisinin firma sınırlarının dışına çıkması bizler için ayrı bir övünç ve heves kaynağıdır.

2005-2006 sezonunda ünlü yazar Melih Cevdet Anday’ın “Ölüler Konuşmak İster” adlı 6 kisilik absürd oyunu ile izleyici karşısına çıkan grup, 2007-2008 sezonunda J.B.P Moliére’in 7 kişilik “Tartüffe” adlı oyunu ile izleyicisi ile buluşmuştur. Her oyun sonrası artan seyirci ilgisi ve beklentisiyle, çizgisini yükseltmeyi kendine amaç edinen grup, 2008-2009 sezonunda 11 kişilik oyuncu kadrosuyla Nikolai V. Gogol’ün “Bir Evlenme” adlı oyunuyla seyirci karşısına çıkmıştır. 2009-2010 sezonunda da 15 kişilik kadrosu ile Haldun Taner’in “Günün Adamı” adlı oyununu sahneye taşımıştır. 2010-2011 sezonunda da izleyicisine yine keyifli anlar yaşatan, Aristophanes’in  ”Kadınlar Savaşı” adlı oyununu uyarlama olarak sunan Netaş Tiyatro Topluluğu, 2012 yılında da Shakespeare’in “Bahar Noktası” adli oyununu 5 farklı sahnede 10’un üzerinde sergilemiş ve başarısını bir adım daha ileri götürmüştür. 2012-2013 yılında Bertolt Brecht’in “Sezuan’ın İyi İnsanı” oyununu 9 kere sahnelemis ve bir ilki gerçekleştirerek şehir dışında, İzmir’de de sahne almıştır. 2014 yılında klasikleşmiş bir müzikal olan “Damdaki Kemancı” adlı müzikal çalışmalarına başlamış ve 9 kez sahnelemiştir. 2015 yılı için “Patron Kim?” adli oyunu 8 defa seyirci karşısına çıkarmiştir.

2016 dönemi tiyatro çalışmalarına ise Aralık2015 itibarı ile başlamıştır.